Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Warunki sprzedaży

Wyciąg z warunków sprzedaży firmy AUTO-ABS, bazujących na Ogólnych Warunkach Sprzedaż Polcar PPH:
...
Art.2 Odpowiedzialność z tytułu gwarancji i rękojmi

1. Ze względu na to, iż wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta nie przysługują na nie roszczenia z tytułu rękojmi.
2. Warunkiem rozpatrywania roszczeń reklamacyjnych przez Polcar P.P.H. Jest prawidłowy dobór części przez kupującego w katalogu elektronicznym eCar poprzez weryfikację wszystkich informacji zawartych w opisie części i warunkach jej zastosowania. Numery OE i numery producentów z okienka „Krosy” katalogu, służą jako dodatkowa pomoc i nie mogą być traktowane jako jedyne i wiążące kryterium doboru części.
3. Polcar P.P.H. ponosi odpowiedzialność z tytułu gwarancji za wady wynikające z jakości materiału lub wykonania w okresie 12, 18, 24 lub 36 miesięcy (w zależności od asortymentu i producenta) od daty sprzedaży, jedynie w przypadku, kiedy zakupiony towar jest zastosowany zgodnie z przeznaczeniem oraz profesjonalnie przygotowany i zamontowany.
3.1. Gwarancja na oświetlenie obejmuje szczelność oraz możliwość regulacji i wynosi 12 miesięcy.
3.2. Gwarancja na elementy układów termicznych wynosi 12 miesięcy. Zerwanie nalepki gwarancyjnej z tych elementów powoduje utratę gwarancji, dotyczy to: chłodnic, nagrzewnic, parowników, skraplaczy, sprężarek klimatyzacji, wentylatorów wnętrza i wentylatorów chłodnic w kompletacji z silnikiem. W przypadku chłodnic i nagrzewnic warunkiem udzielenia gwarancji jest stosowanie technologicznych płynów. Zalecenia:- przy wymianie chłodnicy lub nagrzewnicy z przyłączami na szybkozłączkę zaleca się wymianę oringów szybkozłączek na nowe. W przypadku sprężarek klimatyzacji warunkiem udzielenia gwarancji jest profesjonalne przygotowanie i zamontowanie sprężarki zgodne z warunkami gwarancji zawartymi w Karcie Gwarancyjnej dołączanej do towaru. Wentylatory wyposażone w elektroniczne moduły sterujące można uruchamiać tylko po prawidłowym montażu w samochodzie do prawidłowo działającej instalacji elektrycznej. Podłączanie takich wentylatorów bezpośrednio do prądu poza pojazdem lub podłączanie do niesprawnej instalacji elektrycznej pojazdu może spowodować uszkodzenie samego modułu sterującego lub nawet pożar. Uszkodzenia spowodowane niewłaściwym montażem nie podlegają gwarancji.
3.3. Gwarancja na amortyzatory montowane parami wynosi 24 miesiące, dotyczy to wszystkich produktów: Bilstein, Delphi, Magneti Marelli/Cofap oraz SRLine. W zakresie tłumienia miarodajną jest ocena dokonana na stanowisku kontrolnym w stacji diagnostycznej łącznie z oceną sprawności innych elementów zawieszenia.
3.4. Gwarancja na sprzęgła, elementy przekazania napędu, termostaty oraz układy i elementy rozrządu wynosi 12 miesięcy (nie dotyczy firmy Flennor). Gwarancja na układy rozrządu Flennor wynosi 24 miesiące. Rozpatrzenie reklamacji następuje po dokonaniu ekspertyzy przez producenta.
3.5. Gwarancja na elementy układu zawieszenia oraz układu kierowniczego (wahacze, sworznie wahaczy, tuleje gumowe i metalowo-gumowe, łączniki stabilizatorów, drążki kierownicze, końcówki drążków kierowniczych, osłony, poduszki silnika i skrzyni biegów, itp.) wynosi: 24 miesiące na produkty SRLine, 18 m-cy na produkty Polcar, 12 m-cy na pozostałe produkty. 
3.6. Gwarancja na elementy elektryczne i elektroniczne silnika oraz układu napędowego udzielana jest zgodnie z regulaminami producentów: Bosch, Delphi, Denso, Hella, Magneti Marelli, NGK, Valeo i wynosi 12 miesięcy. Rozpatrzenie reklamacji następuje po dokonaniu ekspertyzy przez producenta. Warunkiem rozpatrywania reklamacji na części, o których mowa w pkt. 3.6. jest nienaruszona plomba na reklamowanej części. W przypadku uszkodzenia lub braku plomby reklamacja automatycznie zostanie odrzucana.
3.7. Gwarancja na filtry wynosi 12 miesięcy i jest udzielana zgodnie z regulaminami producentów: Bosch, Delphi, Fiaam, Magneti Marelli, Valeo. Rozpatrzenie reklamacji następuje po dokonaniu ekspertyzy przez producenta.
3.8. Gwarancja na sprężyny zawieszenia montowane parami wynosi 24 miesiące. 
3.9. Gwarancja na przekładnie kierownicze i pompy wspomagania (układu kierowniczego) wynosi: 36 miesięcy na produkty WAT, 24 miesiące na pozostałe produkty.
3.10. Gwarancja na wszystkie nie wyszczególnione powyżej produkty wynosi 12 miesięcy.
4. Odpowiedzialność Polcar P.P.H. jest ograniczona do bezpłatnej wymiany produktu lub do zwrotu kwoty zapłaconej przy czym o wyborze jednego z tych dwóch sposobów decyduje Polcar P.P.H.

Art.3 Postępowanie reklamacyjne

7. Polcar P.P.H. rozpatrzy reklamację maksymalnie w ciągu 21 dni roboczych od dnia dostarczenia towaru - za wyjątkiem sytuacji kiedy reklamowany towar jest wysyłany do producenta. W takim przypadku z przyczyn niezależnych od Polcar P.P.H. czas rozpatrzenia reklamacji może ulec wydłużeniu. 9. Odpowiedzialność Polcar P.P.H. nie obejmuje zwrotu poniesionych przez Kupującego dodatkowych kosztów takich jak: koszt demontażu i montażu, transportu, lakierowania, badań diagnostycznych itp.
...

Art.7 Ograniczenie odpowiedzialności
Polcar P.P.H. nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie szkody wynikające z używania produktów w nietypowych warunkach, wadliwej konserwacji, wykorzystania do celów niezgodnych z przeznaczeniem lub innych niż przewidziane przez producenta, przechowywania w nieodpowiednich warunkach, normalnego zużycia produktów, montażu niezgodnego z zaleceniami oraz przedwczesnego zużycia na skutek niewłaściwego stanu części przylegających lub współpracujących z danym produktem.
...

Pełna treść ogólnych warunków sprzedaży znajduje się na stronie www.polcar.com lub w siedzibie dystrybutora.